içimdeki yolculuk

Siteyi Kullanım Önerisi


 İçsel temizliğin ne olduğunu tam olarak anlamak için tüm sayfaları ziyaret ederek video görüntülerini izleyebilirsiniz. Her sayfadaki video görüntülerini izlediğinizde, sayfanın anlamını veren seminerlerden o konularla ilgili alıntıları bulacaksınız. Bütün videoları izlediğinizde de, tamamı iki saati bulan ve içsel temizliğin ne olduğunu anlatan bütün bir anlatıma ulaşmış olacaksınız.

 
 

İçsel Temizlik sistemi; bugüne kadar hayatın içinde doğru diye bildiğiniz her türlü yaşam şeklini bir başka bakış açısıyla sorgulatan, doğru zannettiklerinizi “Acaba gerçekten doğru mu ve gerekli mi?” diye baktırmayı öğreten ve hayata dair sorularınızın cevaplarını içinizden bulmaya yönlendiren bambaşka bir yoldur.

 

Eğer bu sistemle tanışmak istiyorsanız, sizin için ilk önereceğim 2008-2010 yılları arasında yapmış olduğum “Nil Avunduk’a Sorulan Sorular ve Verdiği Cevaplar” adlı seminerlerin DVD’lerini öncelikli olarak izlemenizdir. Bu seminerleri izlediğinizde, katılımcıların hayatın içinden getirdikleri problemleri soruş şekillerini ve sistemin o sorulardan hareketle başka bir bakış açısı veren cevaplarını dinleyip, kendi doğru bildiklerinizi aynı şekilde sorgulayabilirsiniz. O seminerleri izlerken dikkat etmeniz gereken, insanların problemlerine odaklanmanızdan ziyade nasıl cevap verildiğine yoğunlaşmanız olacaktır. Çünkü dertleriniz ve problemleriniz aynı ve bu sorunlara bakış açınız da aynı olabilir, ama bu problemlere sistemin verdiği cevapları dinlerseniz sizde yeni bir algı oluşabilir. Eğer cevaplar sizde bir kırılma noktası bulamıyor ve içinize nüfuz edemiyorsa çalışmayı yapamazsınız. Eğer bu cevaplar size bir kırılma noktası ile nüfuz edebiliyorsa “Peki, anladım da şimdi bu doğru bildiğim ve tutunduğum alışkanlıklarımı nasıl bırakacağım?” dediğiniz noktada bu çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

 
 
 

Bu noktada ilk izleyeceğiniz seminerler; ”İçsel Temizlik Sisteminin Uygulamalı Anlatımı” adı altında çıkmış DVD’lerdir. O DVD’lerin içindeki seminerler 2011 yılında başlayıp 2012 yılına kadar süren sadece çalışma ağırlıklı 3’er saatlik seminerlerdir. Bu çalışma seminerlerini evinizde izleyip, kendinize tatbik edebilirsiniz. Bu seminerlerden sonra hayatın içinde gözlerinizin önünden bir perde kalktığını, yaşananların bütün çıplaklığı ile gerçeğini görebildiğinizi ve olaylarınızı rahatlıkla çözüp içinden çıkabildiğinizi göreceksiniz.

 
 
 

Yolunuz açık olsun…

 

Nil Avunduk